Práce z domova je o důvěře, podle průzkumů je ale efektivnější než z kanceláře

„Pokud management svým zaměstnancům nevěří a potřebuje je hlídat, tak se to stejně nikam nehne. Pravdou je, že software v současné době dokáže věci velice dobře ohlídat. Reálně tak můžete mít na dálku o zaměstnancích mnohem lepší představu, co dělají oproti těm, kteří se vám ztratí v kuchyňce,“ na rádiu Zet to řekl Poucha.

Forma práce z domova se stává čím dál důležitější pro mladé lidi. Podle Pouchy je to něco, čemu jsou schopni dát přednost před větším platem. Benefitem pro zaměstnavatele pak může být větší flexibilita zaměstnanců a více odpracovaných hodin. Tři čtvrti mladých lidí nepovažují za nutné svoji práci vykonávat z kanceláře, protože ji dokáži udělat stejně kvalitně i z domova.

Homeoffice může rovněž učinit zaměstnance spokojenějšími. „Podle průzkumů se říká, že když jsme v práci hezky všichni u jednoho stolu nebo v jedné kanceláři, tak pracujeme v průměru tři až čtyři hodiny z pracovní doby. My jsme zrovna evropští velmistři v tom, kolik času trávíme v práci. To neznamená, že bychom pracovali o to déle. Lidi, kteří pracují z domova, tak oproti tomu reálně pracuji 4 – 5 hodiny denně,“ uvedl Poucha.

Práce z domova na druhou stranu přináší riziko určitého odosobnění. Interakce mezi zaměstnanci je totiž nutná. Jde o věc, s kterou se prostřednictvím technologií těžko bojuje.

„Je pravda, že řada zaměstnanců si raději ve volné chvíli vybílí sklep, protože na ně nikdo nevidí. Využijí si to jako nějakou další dovolenou, což samozřejmě nemůže být úskalí. S tím se musí pracovat. Ale velké úskalí je v tom, že spousta manažerů se bojí dát lidem příležitost a volnost, protože jim prostě nevěří,“ informoval Poucha.

Originál článku a celý záznam najdete zde: https://www.zet.cz/tema/poucha-prace-z-domova-je-o-duvere-podle-pruzkumu-je-ale-efektivnejsi-nez-z-kancelare-10041

Odebírejte naše novinky

Přidejte se k nám a žádná plánovaná akce Vám neunikne!

Plně respektujeme nařízení GDPR. Popis způsobu našeho chování najdete v patičce

 

-Děkujeme.