Konference

KONFERENCE o Work Life Balance tak trochu jinak!

CÍLEM KONFERENCE

WLB – přínos pro business – „Co z toho?!“ 

Série odborných, inspirativních a interaktivních bloků a navazujících workshopůChceme dát zprofanovanému WLB termínu reálný obsah a ukázat reálný a praktický přínos žití dle WLB z pohledu jak individuálního jedince (manažera) tak i samotné firmy a byznysu.

NOVÝ ÚHEL POHLEDU NA WLB

Tím otevíráme úplně nový úhel pohledu na WLB – kdy se díváme a bereme v potaz obě strany: osobní – „já jsem tady taky“ i byznysovou – žitelný WLB v byznysu.

Jdeme po samotné dřeni smyslu WLB a demytizujeme otřepané poučky a rady. 3 základní pilíře (práce, vztahy, zdraví), co WLB tvoří, chceme rozebrat z pohledu odborníků, více rozvézt a hledat zajímavé návaznosti v části inspirativních přednášek a umožnit hostům reálně zažít přínos samotného WLB přístupu a uvědomit si „ale já jsem tady taky!“ na vlastní kůži v rámci interaktivních workshopů.

i

Manifest konference

Program & Speakeři

Workshopy

Zajímavé příspěvky k tématu

Kontakty a registrace

Manifest konference

CO PŘINÁŠÍME A PROČ?

Work life balance je velmi často používaný pojem, který nemá často jasný obsah, použití a už vůbec není jasné, co z toho. Jsme přesvědčeni, že pokud jsou lidé ve vnitřní rovnováze, daří se jim, jsou spokojení a daří se také podnikání a firmám, ve kterých pracují.

Přinášíme businessovou konferenci na zdánlivě nebusinessové téma, kde chceme konkrétně ukázat jak, v čem rovnováha prospívá člověku a tím i v businessu a podnikání. Nechceme vést obecné nebo nadpřirozené řeči, chceme pomoci se v oblasti WLB zorientovat, dát argumenty, ale i ukázat cestu, jak změnit firmy a jejich přístup a samozřejmě i nás samotné.

NA KOHO MÍŘÍME?

Říká se, že abychom mohli zrychlit, musíme nejdříve zpomalit, jenomže na to není čas – chceme přinést možnost zrychlit, pomoci zpomalit. Míříme na manažery a top manažery, lidi, kteří hodně pracují, ale uvědomují si, že jsou tady také.

RYCHLÁ ŘEŠENÍ, METODIKY, BUSINESS ARGUMENTY

Nechceme říkat, co je správné, chceme ukázat zkratky, modely a rychlá řešení, které by mohly pomoci a na které nemáme často čas. Na tato témata vystoupí přední odborníci, kteří nás budou inspirovat – ukáží nám rámce, jiné pohledy, příběhy. Vše doplníme businessovými argumenty, metodikami sledování přínosu.

3 PILÍŘE

Vycházíme z toho, že existují 3 základní pilíře spokojeného života Zdraví, vztahy a práce. Pokud se nám rozpadne jeden, dá se to ustát, pokud se rozpadnou dva, máme problém, měli by nám stát všechny tři.

Celý program jsme proto koncipovali do 3 bloků/pilířů, kde se budeme věnovat s předními odborníky jednotlivým oblastem, na které budou navazovat inspirativní přednášky a interaktivními workshopy, kde chceme, abyste si věci sami vyzkoušeli a na mnohé sami přišli a prožili je a odnesli si tak inspiraci a malý návod do osobního i pracovního života.

Program & Speakeři

Vycházíme z toho, že existují 3 základní pilíře spokojeného života: Zdraví, vztahy a práce. Pokud se nám rozpadne jeden, dá se to ustát, pokud se rozpadnou dva, máme problém, měli by nám stát všechny tři. Proto jsme celý program koncipovali do 3 bloků/pilířů, kde se budeme s předními odborníky věnovat jednotlivým oblastem, na které budou navazovat inspirativní přednášky a interaktivní workshopy, kde chceme, abyste si věci sami vyzkoušeli a na mnohé sami přišli a prožili, a odnesli si tak inspiraci a malý návod do osobního i pracovního života.

HLAVNÍ SEKCE PROGRAMU – HLAVNÍ STAGE

 

1. PILÍŘ WLB – PRÁCE

Práce – trávíme v ní hodně času, dáváme jí hodně pozornosti, měla by nás naplňovat, být v souladu s tím, co je pro nás důležité. Lidé kolem nás to mohou mít jinak, mohou a nemusí nás chápat, mohou a nemusí to tak chtít. Kdy vzniká nerovnováha? Kdy nám práce ovládá život? Kdy je čas zakročit a proč? Baví nás to, co děláme? A proč by mělo? Děláme správnou práci? Jak se v tom vyznat? Co nám to přinese? Jak se zorientovat a pokud je to v balanci, co z toho můžu mít já, moje firma, nebo okolí?

9:00 – Úvodní slovo – “Co z toho v businessu?” – Tomáš Poucha

ANOTACE & PROFIL

Představení a úvod ke konferenci, kde konkrétně ukážeme, v čem rovnováha prospívá člověku a tím i v businessu a podnikání. Tomáš se postará o doplnění teoretickýého rámce o argumenty a čísla ze světa i od nás, povede diskuzi a moderaci tak, abychom se drželi kontextu a vzali si z každého příspěvku to podstatné.

Tomáš Poucha je zakladatel prestižního Marketingového institutu – platformy propojující největší profesionály na poli marketingu; odborník, pedagog & konzultant v oblasti Interní komunikace a zakladatel Institutu Interní komunikace. Tomášovým posláním je pomáhat lidem řešit problémy – zpřehlednit, rozplést, nalézt řešení a funkční system. Tomáš tak pomáhá nalézt a potvrdit správný směr a rozhodnutí v podnikání i v životě. V předních společnostech pomáhá nastavení interní komunikace ze strategického pohledu (Employer brand, EVP), taktického (kanály, nástroje, cílové skupiny), ale i správnému business fungování (značka a marketing, customer experience, NPS). Tomáše baví nacházet a otevírat nepoznaná, bolavá či revoluční témata & řešení v oblasti nejen marketingu a interní komunikace, ale i osobního rozvoje a dosud těžko uchopitelného fenoménu work-life-balance. Mnohé Tomáš inspiruje svým životním stylem – kdy vyměnil hlavní město za venkov Jižních Čech a je vysokým podporovatelem práce na dálku, která i v jeho plném nasazení dobře funguje a je pro Tomáše osvěžující. Rád vaří, chalupaří, loutkaří a miluje hudbu.

9:15 – 1. Pilíř WLB – Práce – Tomáš Rektor

PROFIL

MUDr. Tomáš Rektor – psychiatr, psychoterapeut, absolvent výcviku v hlubinné terapii SUR, individuální sebezkušennost v gestalt terapii, kurz neverbálních technik, kandidát psychoanalytické společnosti. Specializovaná způsobilost v oboru psychiatrie.

 

9:45 – Jak dělát to, co vás baví? – Jirka Bréda

ANOTACE & PROFIL

Kde se prolíná náš pracovní život s životem osobním? Jaká ponaučení z toho plynou pro motivaci lidí v korporacích a týmech? A proč by nás to vůbec mělo zajímat? Odmaskovaná gamifikace a souvislosti s motivací, radostí z práce a se ziskem firmy. Jak dát lidem to, po čem opravdu touží už miliony let? A po čem se to vlastně touží?

Jirka Bréda

Věnuje se inspirativnímu leadershipu a to proto, že život opravdu není o číslech. Pomáhá manažerům, aby se z nich stali lídři, protože jejich lidi si to zaslouží. Pomáhá jim také s kultivací jejich vlastního myšlení s využitím neurokoučinku. Pak si totiž mohou sami vytvořit takové pracovní prostředí, kde budou rádi. A v důsledku toho porostou i finanční ukazatele firmy.

 

 

2. PILÍŘ WLB – VZTAHY

Vztahy – desítky tisíc let jsme obklopeni blízkými a potřebujeme a hlavně chceme s nimi dobře vycházet. Vedle rodiny, kamarádů, jsou to i kolegové, partneři. Společenství potřebujeme a tvoří nedílnou součást spokojeného života. Dáváme “ano“ práci a velmi často tím pádem “ne“ vztahům. Umíme ještě vlastně žít ve vztahu, udržet si ho? Jak se vymanit zacyklení? S kým vším tvoříme vztahy, kdo to není, čemu dáme prioritu a co vědomě ignorujeme, jak je to v různých etapách života – a jak velký vliv mají vztahy na naše fungování, výkonnost v práci, naše okolí i samotnou firmu?

12:15 – 2. Pilíř WLB – Vztahy – speaker bude představen po jeho finalním potvrzení

12:45 – Jak se cítit součástí? – Petra & Láďa Uhlíkovi

ANOTACE & PROFIL

Cítíte se někdy úplně mimo, že nezapadáte nebo co to ty lidi vlastně řeší? Spirální dynamika vás navede a ukáže ucelený pohled na hodnoty a vztahy — naše, našeho okolí, našich firem, i zcela jiných lidí. Proč se konkrétní lidé, týmy nebo firmy chovají tak jak se chovají, proč se v nějakém prostředí či práci cítíme nepohodlně, proč si s některými rozumíme více a s jinými méně, proč s námi chování jedněch rezonuje a přístup jiných dizonuje – je to naše chyba nebo chyba ostatních? Jaké místo má tento propracovaný hodnotový koncept v obchodě či marketingu – kde může pomoci? Kam spěje, pohledem hodnotových přístupů, vývoj firem,  a co to pro nás znamená? Proč jsme o spirální dynamice nevěděli dříve?! Život by byl snadnější… 

Petra a Láďa Uhlíkovi působí pod hlavičkou společnosti Growth Point jako koučové a trenéři.

Věnují se oblasti lidských hodnot, integrálnímu leadershipu, práci se změnou a ve změně. Své klienty rovněž rozvíjejí v konceptuálním obchodním přístupu. Hodnotový koncept Spirální dynamiky je oslovil v rámci jejich profesního rozvoje. Jeho rozmanitost a možnosti využití studovali například u Christophera Cooka a Christophera C.Cowana. Informace o lidských hodnotách průběžně čerpají z nejrůznějších zdrojů (např. Barrett Values Centre).

3. PILÍŘ WLB – ZDRAVÍ

Zdraví – pokud nejsme tělesně a duševně v pořádku, velké výkony padat nemohou. Nechceme řešit správnou dietu nebo jaký bylinkový čaj pít, chceme řešit jak si udělat čas na sebe a jak nepodceňovat první varovné signály, jak se naučit odpočinku, jak si najít koníčky, kde objevit svůj talent a věnovat se tomu, co nás baví a opět, ukážeme, že i v práci a ve firmách to jde udělat tak, abychom dosahovali rovnováhy.

15:45 – 3. Pilíř WLB – Zdraví – speaker bude představen po jeho finalním potvrzení

16:15 – Jak se “dopracovat” k rovnováze? – Martin Zikmund

ANOTACE

ANOTACE:Hledání rovnováhy v životě není vůbec jednoduché, zejména, když máme náročnou práci. Pokud to s ní přeženeme, můžeme vyhořet, nebo mít vážné zdravotní problémy. Přitom ale práce nemusí být jenom zlo, může nás těšit, bavit, může být naším koníčkem. Jak najít rovnováhu, nebo ještě lépe harmonii? Kde jsou ony pomyslné hranice a kdy je to už moc? To nám ukáže Martin Zikmund, který nám představí pojetí života naplněného smyslem, kde práce je jeho integrální součástí. Podobně jako to vnímají v Japonsku, kde znají pocit ikigai, života kdy i přes značné pracovní nasazení nechybí pocit smyslu a naplnění.

Martin Zikmund je jednatelem společnosti Nitana zaměřené na zvyšování spokojenosti zaměstnanců

Dlouhodobě se věnuje problematice zvládání stresu, psychosomatickým obtížím spojeným se stresem, meditaci, štěstí v práci a zlepšování komunikace na pracovištích i mimo ně. Martin je absolventem Pražské psychoterapeutické fakulty a psychoterapeutického výcviku v Rogersovské psychoterapii. Kromě toho absolvoval i stovky hodin sebezkušenosti v dalších psychoterapeutických směrech i řadu vzdělávacích kurzů na prestižních zahraničních univerzitách. Vedle toho má také soukromou poradenskou praxi a s jeho články se můžete setkávat v českém vydání časopisu Marianne, časopisu Psychologie dnes, či na jeho bloguwww.jecasnazmenu.cz.

DOPLŇKOVÁ SEKCE PROGRAMU – HLAVNÍ STAGE

„Poslechnu si víc“ – Série inspirativních přednášek

Jsou oblasti, které jdou napříč pilíři, nebo mohou ukazovat způsob, techniky a přístupy, jak se ve složitých a velkých tématech posunout. O tom je sekce inspirativních přednášek. Jak se radovat v běžném životě, jak nás mohou věci více bavit, jak zapojit okolí, jak a kde hledat rovnováhu.

10:30 – Práce postavená na talentu – Petr Sedláček

11:20 – Jak zvládát změny? – Martin Vasquez

ANOTACE & PROFIL

Změny v našich životech přinášejí obavy a stres. Všechno se neustále a velmi rychle mění a bude to ještě horší. Odhaduje se, že až 85 % pracovních úkolů, na nichž budou v budoucnu pracovat naše děti, ještě nebylo ani objeveno. Musíme být neustále ve střehu, reagovat, být na tuto neustálou změnu připraveni. Jak tedy fungovat, abychom dosáhli skvělého výsledku? A lze se na takové situace vlastně připravit?  Martin Vasquez nám ve své přednášce ukáže, jak mu hra, improvizace a vnímání přítomného okamžiku v posledních 25 letech pomáhají zlepšovat život. A ne jen jemu, ale i stovkám účastníků jeho workshopů a přednášek. 

Martin Vasquez 

Specializace na umění improvizace, trénink prezentačních a řečnických dovedností, argumentaci, přesvědčování a komunikaci v týmu. Vystudoval Divadelní fakultu AMU Praha a později také Divadelní fakultu JAMU v Brně v rámci doktorského studia. V roce 2012 založil centrum výzkumu a rozvoje improvizace s názvem IMPRO INSTITUT, který připravuje kurzy a workshopy jak pro korporátní klientelu, tak pro veřejnost. V roce 2013 vydal knihu s názvem „Buďte mistry improvizace!“ a v roce 2015 „Trénink mistrů improvizace“.https://www.vasquez.cz

MAPA PROGRAMU 

Mapa konference

ZÁŽITKOVÁ SEKCE PROGRAMU – WORKSHOPY

„Zažít je více, než slyšet“ – Série interaktivních workshopů

Hlavní úkoly paralelních workshopů je udělat si na daná témata vlastní názor, vyzkoušet si je, zjistit, jak jsme na tom a také si trochu zahrát a vypnout. Celý den budou probíhat workshopy, které nám umožní si klidně jen soukromě zodpovědět, jak to vlastně máme, zažít aha efekt a určitě se i pobavit.

Detailní program workshopů naleznete ZDE.

Workshopy

„ZAŽÍT JE VÍC NEŽ SLYŠET“ Série interaktivních workshopů

Hlavní úkoly paralelních workshopů „KDE VZNIKAJÍ A Z ČEHO PROUDÍ NEROVNOVÁHY? JAK SE JIM VYHNOUT?“ je udělat si na daná témata vlastní názor, vyzkoušet si je, zjistit, jak jsme na tom a také si trochu zahrát a vypnout. Celý den budou probíhat workshopy, paralelně s inspirativními přednáškami, které nám umožní si klidně jen soukromě zodpovědět, jak to vlastně máme, zažít aha efekt a určitě se i pobavit.

 

WORKSHOP Č. 1 – BALANCE 

Lektor: Radek Pernica

Rovnováha – Ujasněte si vlastní směr i konkrétní kroky, jak dosáhnout vyrovnanějšího poměru ve všech Vašich rolích a životech, ve kterých fungujete – aneb konkrétní a rychlý, jasný směr k WLB.

Co si odnesete?

Intenzivní zážitek sdílení a trochu jiný náhled na svůj život. Inspiraci a možné nápady co ve svém životě udělat, změnit, ponechat, posílit ve prospěch Life-Work-BalanceNastavíte si kroky pro nejbližší měsíc, které vám pomohou k vyrovnanějšímu pohledu na všechny naše životy a role.

PROFIL LEKTORA

Radek Pernica absolvoval andragogiku a personální řízení na FF UK a řadu koučovacích a terapeuitckých výcviků a akreditovaných tréninků. Dřívější manažerskou praxi v HR vyměnil za lektorskou, koučovací a facilitační  činnost v oblasti seberozvoje, manažerských, komunikačních dovedností a personalistiky. Uplatňuje heutagogický a koučující přístup v při rozvoji skupin, týmů a jednotlivců.  Je Points of You® Certified Trainer.

WORKSHOP Č. 2 – INSPIRACE V ŽIVOTĚ

Lektor: Eliška Morkes

Komunikace – Uvědomte si, čím se zabýváte, jak se díváte na svět a jak to může vnímat někdo jiný? Jak můžete být sobě i druhým inspirací, jak lépe komunikovat i chápat sebe sama.

Co si odnesete?

Ujasníte si sebe sama v kontextu okolí. Vyzkoušíte si, jak správně komunikujete, zda Vás okolí chápe. Získáte inspiraci i jiný pohled na svůj život? Uvědomíte si, o čem je komunikace i naslouchání.

PROFIL LEKTORA

Věnuji se zážitkové pedagogice, kreativitě a osobnímu rozvoji. Díky sebezkušenostnímu výcviku si ještě více uvědomuji sílu komunikace a její možné dopady na naše vnímání sebe i druhých. Skrze slova nevnímám jen vyslovená písmena, ale i příběh člověka, který je za tím.

WORKSHOP Č. 3 – INSPIRACE V PRÁCI

Lektor: Milan Tomeš

Team a spolupráce – Otevřete si hlavu a koukněte se do hlavy jiným – přijďte si pro inspiraci, jak řešit své problémy ve firmě, nebo co a hlavně jak řeší jiní.

Co si odnesete?

Jak stavět ideální team, firmu, hodnoty. Jak se promítnout do práce i do okolí? Jak sdílet nápady a tím se dostat ze zacyklení myšlenek, které nás brzdí? Přijďte si vyměnit vize, know-how a inspiraci a odneste si ty nejlepší nápady do svého týmu.

 

WORKSHOP Č. 4 – KOLIK ČASU POTŘEBUJI?

Lektor: Martina Kolářová + Kateřina Kománková

Čas a rychlost – Jak umíte zácházet s časem, kolik ho potřebujete? Jak umíte prioritizovat a máte to správně?

Co si odnesete?

Uvědomíte si svůj přístup a pohled na čas a hospodaření s ním. V kontextu ostatních si porovnáte své priority, smysl i to, kolik času si dáváte.

 

 

WORKSHOP Č. 5 – HodnoTY

Lektor: Jirka Bréda

Moje hodnoty – bez zbytečných klišé si zodpovíte, co je dobré a důležité pro Vaši rovnováhu a jak s tím pracovat. Na chvíli se zastavíte a podíváte se na důkazy toho, co je opravdu důležité.

Co si odnesete?

Co je pro Vás opravdu důležité – protože si to nevykonstruujete, ale přijdete na to. Jak to mají ostatní? Přemýšlíte o tom a sedí to s tím, co Vám vyjde? Chcete to tak?

PROFIL LEKTORA

Věnuji se inspirativnímu leadershipu a to proto, že život opravdu není o číslech. Pomáhám manažerům, aby se z nich stali lídři, protože jejich lidi si to zaslouží. Pomáhám jim také s kultivací jejich vlastního myšlení s využitím neurokoučinku. Pak si totiž mohou sami vytvořit takové pracovní prostředí, kde budou rádi. A v důsledku toho porostou i finanční ukazatele firmy.

WORKSHOP Č. 6 – STRACH – vrozená eMOCe / MOCná droga

Lektor: Ingrid Reková

STRACH – vrozená eMOCe / MOCná droga! Instinkt, který určitě máme všichni pod kontrolou. Pojďme se na chvilku společně ponořit do MOCného manipulativního nástroje, který je součástí našich životů, aniž byste se to ještě vnímali. Jak různé i skryté strachy ovlivňují naši rovnováhu?

Co si odnesete?

Máme všechny své strachy pojmenované? Máme je pod kontrolou? Přináší nám to úlevu nebo nás to naopak ničí? Jaká je společenská role STRACHU kolem Vás i u Vás? Umíte se strachu bránit nebo s ním bojovat? STRACH má velké oči, ale také velkou MOC – přijďte si o tom společně popovídat ….třeba i jako strašně úspěšný manažer/ka 🙂 Nebo se snad něčeho bojíte?!

PROFIL LEKTORA

Ingrid R J jsem lektor, kouč a terapeut.

V koučování jsem parťákem pro dominantní osobnosti, umím to s nimi. Jako lektor dokážu najít správný způsob, jak s klienty komunikovat – otevřít jim dveře i když mají třeba strach. Terapeutickou praxi využívám tam, kde je vůle a prostor pro změnu v základech bytí. Profesionálním koučováním v mindfulness provázím klienty k rozvoji osobních kvalit a profesionální sebereflexe, k zvyšování schopnosti koncentrace, odolnosti proti stresu, nebo zlepšení schopnosti zpracovávat problémové situace.

Zajímavosti

Na toto místo budeme umisťovat zajímavé odkazy spojené s tématem.

Kontakt

Informace ohledně registrací: egregorova@iik-mkti.cz

REGISTRACE 

EARLY BIRDS: 4900 Kč bez DPH do 9. 9. 2019

Celodenní vstupné na konferenci a workshopy 

TERMÍN KONÁNÍ: 7. listopadu 2019, od 9:00 do 17:00 hod.

MÍSTO KONÁNÍ: Microsoft s.r.o., Vyskočilova 1561/4a, 140 00 Praha 4

    

 

ORGANIZÁTOR

 

PARTNEŘI

 

Odebírejte naše novinky

Přidejte se k nám a žádná plánovaná akce Vám neunikne!

Plně respektujeme nařízení GDPR. Popis způsobu našeho chování najdete v patičce

 

-Děkujeme.