Konference

KONFERENCE o Work Life Balance tak trochu jinak!

CÍLEM KONFERENCE

WLB – přínos pro business – „Co z toho?!“ 

Série odborných, inspirativních a interaktivních bloků a navazujících workshopůChceme dát zprofanovanému WLB termínu reálný obsah a ukázat reálný a praktický přínos žití dle WLB z pohledu jak individuálního jedince (manažera) tak i samotné firmy a byznysu.

NOVÝ ÚHEL POHLEDU NA WLB

Tím otevíráme úplně nový úhel pohledu na WLB – kdy se díváme a bereme v potaz obě strany: osobní – „já jsem tady taky“ i byznysovou – žitelný WLB v byznysu.

Jdeme po samotné dřeni smyslu WLB a demytizujeme otřepané poučky a rady. 3 základní pilíře (práce, vztahy, zdraví), co WLB tvoří, chceme rozebrat z pohledu odborníků, více rozvézt a hledat zajímavé návaznosti v části inspirativních přednášek a umožnit hostům reálně zažít přínos samotného WLB přístupu a uvědomit si „ale já jsem tady taky!“ na vlastní kůži v rámci interaktivních workshopů.

i

Manifest konference

Program & Speakeři

Workshopy

Zajímavé příspěvky k tématu

Kontakty a registrace

Manifest konference

CO PŘINÁŠÍME A PROČ?

Work life balance je velmi často používaný pojem, který nemá často jasný obsah, použití a už vůbec není jasné, co z toho. Jsme přesvědčeni, že pokud jsou lidé ve vnitřní rovnováze, daří se jim, jsou spokojení a daří se také podnikání a firmám, ve kterých pracují.

Přinášíme businessovou konferenci na zdánlivě nebusinessové téma, kde chceme konkrétně ukázat jak, v čem rovnováha prospívá člověku a tím i v businessu a podnikání. Nechceme vést obecné nebo nadpřirozené řeči, chceme pomoci se v oblasti WLB zorientovat, dát argumenty, ale i ukázat cestu, jak změnit firmy a jejich přístup a samozřejmě i nás samotné.

NA KOHO MÍŘÍME?

Říká se, že abychom mohli zrychlit, musíme nejdříve zpomalit, jenomže na to není čas – chceme přinést možnost zrychlit, pomoci zpomalit. Míříme na manažery a top manažery, lidi, kteří hodně pracují, ale uvědomují si, že jsou tady také.

RYCHLÁ ŘEŠENÍ, METODIKY, BUSINESS ARGUMENTY

Nechceme říkat, co je správné, chceme ukázat zkratky, modely a rychlá řešení, které by mohly pomoci a na které nemáme často čas. Na tato témata vystoupí přední odborníci, kteří nás budou inspirovat – ukáží nám rámce, jiné pohledy, příběhy. Vše doplníme businessovými argumenty, metodikami sledování přínosu.

3 PILÍŘE

Vycházíme z toho, že existují 3 základní pilíře spokojeného života Zdraví, vztahy a práce. Pokud se nám rozpadne jeden, dá se to ustát, pokud se rozpadnou dva, máme problém, měli by nám stát všechny tři.

Celý program jsme proto koncipovali do 3 bloků/pilířů, kde se budeme věnovat s předními odborníky jednotlivým oblastem, na které budou navazovat inspirativní přednášky a interaktivními workshopy, kde chceme, abyste si věci sami vyzkoušeli a na mnohé sami přišli a prožili je a odnesli si tak inspiraci a malý návod do osobního i pracovního života.

Program & Speakeři

Vycházíme z toho, že existují 3 základní pilíře spokojeného života: Zdraví, vztahy a práce. Pokud se nám rozpadne jeden, dá se to ustát, pokud se rozpadnou dva, máme problém, měli by nám stát všechny tři. Proto jsme celý program koncipovali do 3 bloků/pilířů, kde se budeme s předními odborníky věnovat jednotlivým oblastem, na které budou navazovat inspirativní přednášky a interaktivní workshopy, kde chceme, abyste si věci sami vyzkoušeli a na mnohé sami přišli a prožili, a odnesli si tak inspiraci a malý návod do osobního i pracovního života.

HLAVNÍ SEKCE PROGRAMU – HLAVNÍ STAGE

 

1. PILÍŘ WLB – PRÁCE

Práce – trávíme v ní hodně času, dáváme jí hodně pozornosti, měla by nás naplňovat, být v souladu s tím, co je pro nás důležité. Lidé kolem nás to mohou mít jinak, mohou a nemusí nás chápat, mohou a nemusí to tak chtít. Kdy vzniká nerovnováha? Kdy nám práce ovládá život? Kdy je čas zakročit a proč? Baví nás to, co děláme? A proč by mělo? Děláme správnou práci? Jak se v tom vyznat? Co nám to přinese? Jak se zorientovat a pokud je to v balanci, co z toho můžu mít já, moje firma, nebo okolí?

9:00 – Úvodní slovo – “Co z toho v businessu?” – Tomáš Poucha

ANOTACE & PROFIL

Představení a úvod ke konferenci, kde konkrétně ukážeme, v čem rovnováha prospívá člověku a tím i v businessu a podnikání. Tomáš se postará o doplnění teoretického rámce o argumenty a čísla ze světa i od nás, povede diskuzi a moderaci tak, abychom se drželi kontextu a vzali si z každého příspěvku to podstatné.

Tomáš Poucha je zakladatel prestižního Marketingového institutu – platformy propojující největší profesionály na poli marketingu; odborník, pedagog & konzultant v oblasti Interní komunikace a zakladatel Institutu Interní komunikace. Tomášovým posláním je pomáhat lidem řešit problémy – zpřehlednit, rozplést, nalézt řešení a funkční system. Tomáš tak pomáhá nalézt a potvrdit správný směr a rozhodnutí v podnikání i v životě. V předních společnostech pomáhá nastavení interní komunikace ze strategického pohledu (Employer brand, EVP), taktického (kanály, nástroje, cílové skupiny), ale i správnému business fungování (značka a marketing, customer experience, NPS). Tomáše baví nacházet a otevírat nepoznaná, bolavá či revoluční témata & řešení v oblasti nejen marketingu a interní komunikace, ale i osobního rozvoje a dosud těžko uchopitelného fenoménu work-life-balance. Mnohé Tomáš inspiruje svým životním stylem – kdy vyměnil hlavní město za venkov Jižních Čech a je vysokým podporovatelem práce na dálku, která i v jeho plném nasazení dobře funguje a je pro Tomáše osvěžující. Rád vaří, chalupaří, loutkaří a miluje hudbu.

9:15 – 1. Pilíř WLB – Práce – Tomáš Rektor

PROFIL

MUDr. Tomáš Rektor – psychiatr, psychoterapeut, absolvent výcviku v hlubinné terapii SUR, individuální sebezkušennost v gestalt terapii, kurz neverbálních technik, kandidát psychoanalytické společnosti. Specializovaná způsobilost v oboru psychiatrie.

 

9:45 – Jak dělat to, co vás baví? – Jirka Bréda

ANOTACE & PROFIL

Kde se prolíná náš pracovní život s životem osobním? Jaká ponaučení z toho plynou pro motivaci lidí v korporacích a týmech? A proč by nás to vůbec mělo zajímat? Odmaskovaná gamifikace a souvislosti s motivací, radostí z práce a se ziskem firmy. Jak dát lidem to, po čem opravdu touží už miliony let? A po čem se to vlastně touží?

Jirka Bréda

Věnuje se inspirativnímu leadershipu a to proto, že život opravdu není o číslech. Pomáhá manažerům, aby se z nich stali lídři, protože jejich lidi si to zaslouží. Pomáhá jim také s kultivací jejich vlastního myšlení s využitím neurokoučinku. Pak si totiž mohou sami vytvořit takové pracovní prostředí, kde budou rádi. A v důsledku toho porostou i finanční ukazatele firmy.

 

 

2. PILÍŘ WLB – VZTAHY

Vztahy – desítky tisíc let jsme obklopeni blízkými a potřebujeme a hlavně chceme s nimi dobře vycházet. Vedle rodiny, kamarádů, jsou to i kolegové, partneři. Společenství potřebujeme a tvoří nedílnou součást spokojeného života. Dáváme “ano“ práci a velmi často tím pádem “ne“ vztahům. Umíme ještě vlastně žít ve vztahu, udržet si ho? Jak se vymanit zacyklení? S kým vším tvoříme vztahy, kdo to není, čemu dáme prioritu a co vědomě ignorujeme, jak je to v různých etapách života – a jak velký vliv mají vztahy na naše fungování, výkonnost v práci, naše okolí i samotnou firmu?

12:15 – 2. pilíř WLB – Vztahy – AUTONOMIE namísto PŘIZPŮSOBENÍ – Petr Živý

ANOTACE & PROFIL

Jak blízko jsem sám sobě a jaký mám nejzákladnější vztah K SOBĚ? Jak to ovlivňuje moje jiné vztahy, kvalitu komunikace s pro mě nejbližšími lidmi či kolegy v práci? Všichni jsme prošli před nástupem do zaměstnání vzdělávacím systémem a otiskli do sebe mnohé jeho nastavení – podíváme se na většinu z nich a porovnáme je s jedinečným příkladem švédské školy Solvik, v níž vznikla intuitivní pedagogika … Nahlédneme do jejích velmi rozdílných hodnot a objasníme si pojmy AUTONOMIE, PŘIZPŮSOBENÍ, intimita, dobrovolnost, SKUTEČNÝ ZÁJEM a to hlavně to propojíme s vývojem ČLOVĚKA, který žije současný moderní životem, žije ve vztazích i v zaměstnání … Dokonce vyzkoušíme i pohybově smyslové cvičení, které nám může napomoci nahlédnout na velmi důležitou oblast lidského života, kterou je POZORNOST.

Petr Živý
 

Zážitkový řečník, sociální inovátor, kulturní kreativec, lektor intuitivní pedagogiky v CZ i SK. Do společnosti přináší úplně nový obraz o škole a vzdělávání, o svobodě v práci, zaměřený více na ČLOVĚKA, na lidskost, na komunikaci, na tvořivost, autonomii a spolupráci. Spolupracuje s mnohými iniciativami a projekty v prostoru vzdělávání, svobodného, důstojného a zodpovědného podnikání, ekologie, sociálnějšího uspořádání společnosti…

 

12:45 – Jak se cítit součástí? – Petra & Láďa Uhlíkovi

ANOTACE & PROFIL

Cítíte se někdy úplně mimo, že nezapadáte nebo co to ty lidi vlastně řeší? Spirální dynamika vás navede a ukáže ucelený pohled na hodnoty a vztahy — naše, našeho okolí, našich firem, i zcela jiných lidí. Proč se konkrétní lidé, týmy nebo firmy chovají tak jak se chovají, proč se v nějakém prostředí či práci cítíme nepohodlně, proč si s některými rozumíme více a s jinými méně, proč s námi chování jedněch rezonuje a přístup jiných dizonuje – je to naše chyba nebo chyba ostatních? Jaké místo má tento propracovaný hodnotový koncept v obchodě či marketingu – kde může pomoci? Kam spěje, pohledem hodnotových přístupů, vývoj firem,  a co to pro nás znamená? Proč jsme o spirální dynamice nevěděli dříve?! Život by byl snadnější… 

Petra a Láďa Uhlíkovi působí pod hlavičkou společnosti Growth Point jako koučové a trenéři.

Věnují se oblasti lidských hodnot, integrálnímu leadershipu, práci se změnou a ve změně. Své klienty rovněž rozvíjejí v konceptuálním obchodním přístupu. Hodnotový koncept Spirální dynamiky je oslovil v rámci jejich profesního rozvoje. Jeho rozmanitost a možnosti využití studovali například u Christophera Cooka a Christophera C.Cowana. Informace o lidských hodnotách průběžně čerpají z nejrůznějších zdrojů (např. Barrett Values Centre).

3. PILÍŘ WLB – ZDRAVÍ

Zdraví – pokud nejsme tělesně a duševně v pořádku, velké výkony padat nemohou. Nechceme řešit správnou dietu nebo jaký bylinkový čaj pít, chceme řešit jak si udělat čas na sebe a jak nepodceňovat první varovné signály, jak se naučit odpočinku, jak si najít koníčky, kde objevit svůj talent a věnovat se tomu, co nás baví a opět, ukážeme, že i v práci a ve firmách to jde udělat tak, abychom dosahovali rovnováhy.

15:45 – 3. Pilíř WLB – Zdraví – „Co je to zdraví a nemoc?“ – MUDr. Jan Vojáček

ANOTACE & PROFIL

ANOTACE: Zdraví a nemoc jsou fenomény definované naší myslí. Co ale zdraví je? Znamená nepřítomnost diagnózy? A co je nemoc? Každý má v hlavě svoji představu, která ale často neodpovídá biologické realitě. Mnoho lidí je léta mimo zdravou dynamiku, aniž by měli diagnózu a standardní testy mají v normě. Pak je diagnóza velmi překvapí ze dne na den. Jak ale dynamiku komplexně fungujícího organismu zaznamenat, popsat, vnímat? A naopak mnoho lidí příjme myšlenku nevyléčitelné chronické nemoci, aniž by tušili, že možnosti uzdravení vždy existují. Nevyléčitelnost je další schéma, které z biologického hlediska obnovy tkání nemá logiku. Dynamiku fungování organismu ovlivňují právě ony pilíře. Z hlediska funkční medicíny jsou definovány jako životní styl, psyché a prostředí. Work life balance se prolíná všemi těmito pilíři. 

PROFIL: MUDr. Jan Vojáček je klasicky vzdělaný lékař na LF UP Olomouc, ale na klasické dráze dlouho nevydržel. Přestal mu dávat smysl povrchní pohled na nemoc pouze z nějaké škatulky, či dogmatu. Postupně v něm rostla vášeň pro hledání příčin vzniku onemocnění a také zájem o člověka v celé jeho komplexnosti, hloubce a individualitě. Díky tomu našel v Americe obor, který jeho vášeň naplnil. Je jím tzv. funkční medicína a stal se jejím certifikovaným praktikem. S každým klientem se vydává na cestu za poznáním KONTEXTU vzniku jeho potíží a jejich nápravě. Aplikuje do praxe nejnovější vědecké poznatky a zjištění o fungování lidského organismu. Je průvodcem lidem zpátky ke zdraví a rovnováze.

16:15 – Jak se “dopracovat” k rovnováze? – Martin Zikmund

ANOTACE & PROFIL

ANOTACE: Hledání rovnováhy v životě není vůbec jednoduché, zejména, když máme náročnou práci. Pokud to s ní přeženeme, můžeme vyhořet, nebo mít vážné zdravotní problémy. Přitom ale práce nemusí být jenom zlo, může nás těšit, bavit, může být naším koníčkem. Jak najít rovnováhu, nebo ještě lépe harmonii? Kde jsou ony pomyslné hranice a kdy je to už moc? To nám ukáže Martin Zikmund, který nám představí pojetí života naplněného smyslem, kde práce je jeho integrální součástí. Podobně jako to vnímají v Japonsku, kde znají pocit ikigai, života kdy i přes značné pracovní nasazení nechybí pocit smyslu a naplnění.

PROFIL: Martin Zikmund je jednatelem společnosti Nitana zaměřené na zvyšování spokojenosti zaměstnanců

Dlouhodobě se věnuje problematice zvládání stresu, psychosomatickým obtížím spojeným se stresem, meditaci, štěstí v práci a zlepšování komunikace na pracovištích i mimo ně. Martin je absolventem Pražské psychoterapeutické fakulty a psychoterapeutického výcviku v Rogersovské psychoterapii. Kromě toho absolvoval i stovky hodin sebezkušenosti v dalších psychoterapeutických směrech i řadu vzdělávacích kurzů na prestižních zahraničních univerzitách. Vedle toho má také soukromou poradenskou praxi a s jeho články se můžete setkávat v českém vydání časopisu Marianne, časopisu Psychologie dnes, či na jeho bloguwww.jecasnazmenu.cz.

DOPLŇKOVÁ SEKCE PROGRAMU – HLAVNÍ STAGE

„Poslechnu si víc“ – Série inspirativních přednášek

Jsou oblasti, které jdou napříč pilíři, nebo mohou ukazovat způsob, techniky a přístupy, jak se ve složitých a velkých tématech posunout. O tom je sekce inspirativních přednášek. Jak se radovat v běžném životě, jak nás mohou věci více bavit, jak zapojit okolí, jak a kde hledat rovnováhu.

10:30 – Práce postavená na talentu – Petr Sedláček

ANOTACE & PROFIL

Proč v NESPIRE: považujeme termín Work-life balance za úplnou pitomost? Jak lze toto téma úplně eliminovat, a přitom si udržet duševní rovnováhu, klid a radost ze života? Proč se firemní talentové programy ve skutečnosti vůbec nezabývají talentem lidí? A proč by se jimi zabývat měly? Na konkrétním příkladu z praxe ukážeme, co se děje, když firma bere talenty svých zaměstnanců vážně.

Petr Sedláček

Petr je spoluzakladatelem inovativní poradenské společnosti NESPIRE:, která spojuje svět spolupráce (NEtwork), SPIrituality a měřitelných výsledků (REsults). NESPIRE: pracuje pro banky, IT firmy, strojírenské i potravinářské společnosti. Petr měl v minulosti na starosti mj. koordinaci komunikačních aktivit koncernu Siemens ve 23 zemích střední a východní Evropy, Turecka a Izraele. V letech 2010 – 2016 byl členem odborné rady Institutu interní komunikace (ČR) – stále je členem poroty, která vybírá nejlepší projekty v oblasti interní komunikace. Od roku 2014 je členem odborné rady AICO – Association for Internal Communication (SK) a i zde vykonává funkci porotce. Je také absolventem mnoha terapeutických výcviků, např. v systemické práci, práci s hypnózou nebo traumatem. Proto ve své práci propojuje svět byznysu s vnitřním světem člověka.

 

 

11:20 – Jak zvládát změny? – Martin Vasquez

ANOTACE & PROFIL

Změny v našich životech přinášejí obavy a stres. Všechno se neustále a velmi rychle mění a bude to ještě horší. Odhaduje se, že až 85 % pracovních úkolů, na nichž budou v budoucnu pracovat naše děti, ještě nebylo ani objeveno. Musíme být neustále ve střehu, reagovat, být na tuto neustálou změnu připraveni. Jak tedy fungovat, abychom dosáhli skvělého výsledku? A lze se na takové situace vlastně připravit?  Martin Vasquez nám ve své přednášce ukáže, jak mu hra, improvizace a vnímání přítomného okamžiku v posledních 25 letech pomáhají zlepšovat život. A ne jen jemu, ale i stovkám účastníků jeho workshopů a přednášek.

Martin Vasquez

Specializace na umění improvizace, trénink prezentačních a řečnických dovedností, argumentaci, přesvědčování a komunikaci v týmu. Vystudoval Divadelní fakultu AMU Praha a později také Divadelní fakultu JAMU v Brně v rámci doktorského studia. V roce 2012 založil centrum výzkumu a rozvoje improvizace s názvem IMPRO INSTITUT, který připravuje kurzy a workshopy jak pro korporátní klientelu, tak pro veřejnost. V roce 2013 vydal knihu s názvem „Buďte mistry improvizace!“ a v roce 2015 „Trénink mistrů improvizace“.https://www.vasquez.cz

14:40 – Má smysl řešit čas? – Jan Rak

ANOTACE & PROFIL

Dnešní doba je založena na datech, informace jsou středobodem – získané z historických výzkumů, statistik, na základě předpokladů budoucnosti. Matematika a fyzika na číslech stojí. V životě často řešíme co bylo a hodně obětujeme tomu, co bude. Obor kvantové fyziky však upozorňuje na skutečnost, že minulost ani budoucnost vlastně neexistují a čas je pouhá iluze. Jsou nám tedy získaná data k něčemu? Rozpadají se nám informace pod rukama? Jednou z hlavních slabin dnešní doby a rizikový faktor WLB je neschopnost uvědomění si přítomnosti a žití každého okamžiku právě teď. Podle fyziků však existuje jen tady a teď a každý z nás si tvoří svou realitu sám. Jak se tím můžeme inspirovat, jaké návaznosti na schopnost reálně žít WLB nám představí profesor kvantové fyziky a vědec CERNu Jan Rak.

Jan Rak

Jan Rak je profesorem ultra-relativistické jaderné fyziky na Univerzitě Jyvaskyla ve Finsku. Vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy v Praze několik let před rozpadem komunistické éry. Poté, co získal doktorát, zúčastnil se mnoha experimentů na urychlovačích po celém světě, JINR v Dubna, Rusko, CERN v Ženevě, Švýcarsko, Institut Maxe Planka v Heidelbergu, Německo, Brookhaven National Laboratory v NY a na Univerzitě v Albuquerque v Novém Mexiku, USA, na Jyvaskyla Univerzitě ve Finsku. Jeho hlavním předmětem výzkumu je teorie relativistického kvantového pole shrnutá v knize, kterou napsal se svým americkým kolegou M. Tannebaumem „High-p_T fyzika v éře těžkých iontů“ (Cambridge University Press, 2013). V současné době je vedoucím projektu finské účasti na experimentu ALICE na Large Hadron Collider v CERNu. Od doby, kdy se na univerzitě seznámil se základy kvantové fyziky, je fascinován světem obskurního a kontraintuitivního chování subatomárních částic a našel mnoho zajímavých souvislostí mezi kvantovou fyzikou a světem spirituality.

 

 

 

ZÁŽITKOVÁ SEKCE PROGRAMU – WORKSHOPY

„Zažít je více, než slyšet“ – Série interaktivních workshopů

Hlavní úkoly paralelních workshopů je udělat si na daná témata vlastní názor, vyzkoušet si je, zjistit, jak jsme na tom a také si trochu zahrát a vypnout. Celý den budou probíhat workshopy, které nám umožní si klidně jen soukromě zodpovědět, jak to vlastně máme, zažít aha efekt a určitě se i pobavit.

Detailní program workshopů naleznete ZDE.

Workshopy

„ZAŽÍT JE VÍC NEŽ SLYŠET“ Série interaktivních workshopů

Hlavní úkoly paralelních workshopů „KDE VZNIKAJÍ A Z ČEHO PROUDÍ NEROVNOVÁHY? JAK SE JIM VYHNOUT?“ je udělat si na daná témata vlastní názor, vyzkoušet si je, zjistit, jak jsme na tom a také si trochu zahrát a vypnout. Celý den budou probíhat workshopy, paralelně s inspirativními přednáškami, které nám umožní si klidně jen soukromě zodpovědět, jak to vlastně máme, zažít aha efekt a určitě se i pobavit.

 

WORKSHOP Č. 1 – KDE NAJDU ROVNOVÁHU? 

Lektor: Radek Pernica

Rovnováha – Ujasněte si vlastní směr i konkrétní kroky, jak dosáhnout vyrovnanějšího poměru ve všech Vašich rolích a životech, ve kterých fungujete – aneb konkrétní a rychlý, jasný směr k WLB.

Co si odnesete?

Intenzivní zážitek sdílení a trochu jiný náhled na svůj život. Inspiraci a možné nápady co ve svém životě udělat, změnit, ponechat, posílit ve prospěch Life-Work-BalanceNastavíte si kroky pro nejbližší měsíc, které vám pomohou k vyrovnanějšímu pohledu na všechny naše životy a role.

PROFIL LEKTORA

Radek Pernica absolvoval andragogiku a personální řízení na FF UK a řadu koučovacích a terapeuitckých výcviků a akreditovaných tréninků. Dřívější manažerskou praxi v HR vyměnil za lektorskou, koučovací a facilitační  činnost v oblasti seberozvoje, manažerských, komunikačních dovedností a personalistiky. Uplatňuje heutagogický a koučující přístup v při rozvoji skupin, týmů a jednotlivců.  Je Points of You® Certified Trainer.

WORKSHOP Č. 2 – POHLED DO ZRCADLA, JAK SE NEZNÁM

Lektor: Eliška Morkes

Komunikace – Uvědomte si, čím se zabýváte, jak se díváte na svět a jak to může vnímat někdo jiný? Jak můžete být sobě i druhým inspirací, jak lépe komunikovat i chápat sebe sama.

Co si odnesete?

Ujasníte si sebe sama v kontextu okolí. Vyzkoušíte si, jak správně komunikujete, zda Vás okolí chápe. Získáte inspiraci i jiný pohled na svůj život? Uvědomíte si, o čem je komunikace i naslouchání.

PROFIL LEKTORA

Věnuji se zážitkové pedagogice, kreativitě a osobnímu rozvoji. Díky sebezkušenostnímu výcviku si ještě více uvědomuji sílu komunikace a její možné dopady na naše vnímání sebe i druhých. Skrze slova nevnímám jen vyslovená písmena, ale i příběh člověka, který je za tím.

WORKSHOP Č. 3 – JAK MOHU LÉPE SPOLUPRACOVAT?

Lektor: Milan Tomeš

Team a spolupráce – Otevřete si hlavu a koukněte se do hlavy jiným – přijďte si pro inspiraci, jak řešit své problémy ve firmě, nebo co a hlavně jak řeší jiní.

Co si odnesete?

Jak stavět ideální team, firmu, hodnoty. Jak se promítnout do práce i do okolí? Jak sdílet nápady a tím se dostat ze zacyklení myšlenek, které nás brzdí? Přijďte si vyměnit vize, know-how a inspiraci a odneste si ty nejlepší nápady do svého týmu.

 

WORKSHOP Č. 4 – KOLIK ČASU POTŘEBUJI?

Lektor: Martina Kolářová + Kateřina Kománková

Čas a rychlost – Jak umíte zácházet s časem, kolik ho potřebujete? Jak umíte prioritizovat a máte to správně?

Co si odnesete?

Uvědomíte si svůj přístup a pohled na čas a hospodaření s ním. V kontextu ostatních si porovnáte své priority, smysl i to, kolik času si dáváte.

 

 

WORKSHOP Č. 5 – CO JSOU MOJE HODNOTY?

Lektor: Jirka Bréda

Moje hodnoty – bez zbytečných klišé si zodpovíte, co je dobré a důležité pro Vaši rovnováhu a jak s tím pracovat. Na chvíli se zastavíte a podíváte se na důkazy toho, co je opravdu důležité.

Co si odnesete?

Co je pro Vás opravdu důležité – protože si to nevykonstruujete, ale přijdete na to. Jak to mají ostatní? Přemýšlíte o tom a sedí to s tím, co Vám vyjde? Chcete to tak?

PROFIL LEKTORA

Věnuji se inspirativnímu leadershipu a to proto, že život opravdu není o číslech. Pomáhám manažerům, aby se z nich stali lídři, protože jejich lidi si to zaslouží. Pomáhám jim také s kultivací jejich vlastního myšlení s využitím neurokoučinku. Pak si totiž mohou sami vytvořit takové pracovní prostředí, kde budou rádi. A v důsledku toho porostou i finanční ukazatele firmy.

WORKSHOP Č. 6 – STRACH – vrozená eMOCe / MOCná droga

Lektor: Ingrid Reková

STRACH – vrozená eMOCe / MOCná droga! Instinkt, který určitě máme všichni pod kontrolou. Pojďme se na chvilku společně ponořit do MOCného manipulativního nástroje, který je součástí našich životů, aniž byste se to ještě vnímali. Jak různé i skryté strachy ovlivňují naši rovnováhu?

Co si odnesete?

Máme všechny své strachy pojmenované? Máme je pod kontrolou? Přináší nám to úlevu nebo nás to naopak ničí? Jaká je společenská role STRACHU kolem Vás i u Vás? Umíte se strachu bránit nebo s ním bojovat? STRACH má velké oči, ale také velkou MOC – přijďte si o tom společně popovídat ….třeba i jako strašně úspěšný manažer/ka 🙂 Nebo se snad něčeho bojíte?!

PROFIL LEKTORA

Ingrid R J jsem lektor, kouč a terapeut.

V koučování jsem parťákem pro dominantní osobnosti, umím to s nimi. Jako lektor dokážu najít správný způsob, jak s klienty komunikovat – otevřít jim dveře i když mají třeba strach. Terapeutickou praxi využívám tam, kde je vůle a prostor pro změnu v základech bytí. Profesionálním koučováním v mindfulness provázím klienty k rozvoji osobních kvalit a profesionální sebereflexe, k zvyšování schopnosti koncentrace, odolnosti proti stresu, nebo zlepšení schopnosti zpracovávat problémové situace.

Zajímavosti

Vedle připravované listopadové konference se chceme problematice věnovat dlouhodoběji. Chceme sdílet odpovědi, pomoc a něco se dozvědět. 

Malý teaser k vystoupení našeho dalšího speakera v rámci 3. pilíře WLB – zdraví – MUDr. Jana Vojáčka, který v rámci konference otevře otázku Zdraví – „Zdraví a nemoc jsou fenomény definované naší myslí. Co ale zdraví je? Znamená nepřítomnost diagnózy? A co je nemoc? Každý má v hlavě svoji představu, která ale často neodpovídá biologické realitě. Jak dynamiku fungování organismu ovlivňují právě ony pilíře WLB?“ Více naleznete v anotaci v programu zde.

 

V tomto videu se MUDr. Jan Vojáček věnuje tomu, jak přistupovat ke svému tělu, jakou roli může mít na naše zdraví laskavost.
 

 

Práce a soustředění na výkon je totiž důležitější než pěstování vztahů s nejbližšími. V rodinách tak následně dochází k zanedbávání dětí, které si ale řada lidí odmítá připustit. Nejde totiž o nic, co by bylo vidět na první pohled. Proč je potřeba, aby se děti nudily? Jak najít hranici mezi rozmazlováním a nezájmem? A je vhodné dětem zakazovat sociální sítě? Podívejte se na rozhovor na info.cz

VAŠE PŘÍBĚHY

Přinášíme první reálné příběhy, co mohou nasměrovat – přečtěte si článek, co vyšel v Respektu, kde najdete otevřenou zpověď Tomáše Pouchy ohledně jeho boje s worksholismem a velmi inspirativní příběhy dalších. 

    

ZÁVISLOST NA PRÁCI JE DEVASTUJÍCÍ 

Určitě nepřehlédněte rozhovor s MUDr. Tomášem Rektorem – psychiatrem a psychoterapeutem, na téma worksholismu v rámci pořadu DVTV. Tomáš Rektor vystoupí jako jeden z hlavních speakerů v rámci pilíře PRÁCE.

    

SDÍLEJTE S NÁMI VAŠE TIPY 

Pomožte nám najít inspirativní příběhy ať už Vás vlastní anebo lidí ve Vašem okolí, kteří reálně žijí work-life-balance anebo jsou na úspěšné cestě. Chceme se dozvědět více a sdílet takové příběhy s ostatními a pomoci jim najít cestu.

Proto vznikla skupina „A CO JÁ“ kde budeme moc rádi, když také přispějete nebo upozorníte na zajímavé příspěvky k tématu.

      

Kontakt

Informace ohledně registrací: egregorova@iik-mkti.cz

REGISTRACE 

Celodenní vstupné na konferenci a workshopy 

TERMÍN KONÁNÍ: 7. listopadu 2019, od 9:00 do 17:00 hod.

MÍSTO KONÁNÍ: Microsoft s.r.o., Vyskočilova 1561/4a, 140 00 Praha 4

    

 

ORGANIZÁTOR

 

PARTNEŘI

 

Odebírejte naše novinky

Přidejte se k nám a žádná plánovaná akce Vám neunikne!

Plně respektujeme nařízení GDPR. Popis způsobu našeho chování najdete v patičce

 

-Děkujeme.